توری پلیسه 09128047694 - توری پنجره و درب و بالكن - توری كشویی

(اخبار)

توری پلیسه نسل جدید توری های پشه بند می باشند كه به جای توری های ثابت سنتی در انواع پنجره های چوبی ، آهنی ، آلومینیومی و UPVC قابل استفاده می باشند.

فصل تابستان با همه ی جذابیت ها و میوه های خوش رنگ و لعابش از راه رسیده است! در هر سن و سال و هر قشری که باشیم نمی توانید از جریان هوای خنک دم صبح و نسیم ملایم آخر شب های تابستانی دست برداریم اما باز گذاشتن پنجره ها در ساعاتی اولیه روز و انتهای شب در تابستان ها مشکلات بسیاری را نیز با خود همراه دارد مشکلاتی نظیر ورود حشرات موذی که تمام آرامش و لذت این فصل دوست داشتنی را از بین می برد. اما راه کار ساده ای برای حل این معضل وجود دارد، آن هم استفاده از توری پنجره هاست! با ما همراه باشید تا نمونه های متنوع آن را با هم بررسی کنیم.

توری پلیسه

 

راه های متفاوتی برای مقابله با این حشره ها در سالیان اخیر تست شده است مانند اسپری های حشره کش ، حشره کش های برقی و … اما همه این راه ها موفقیتی را برای از بین بردن حشرات در خانه ها در پی نداشته و حتی به دلیل شیمیایی بودن و تولید مواد آلوده در صورت استفاده از آن ها کار را دشوار تر هم برای اعضای خانواده کرده است .

در این مقاله قصد داریم بهترین راه برای مقابله با حشرات را در فصل بهار و تابستان برای شما عزیزان شرح دهیم ، از قدیم گفته شده بهترین راه برای مقابله با اتفاق افتادن هر حادثه یا اتفاق ناگواری پیشگیری از آن است به همین دلیل هم طبق این قانون بسیار درست ما باید  به جای مبارزه کردن با این حشرات در خانه ها ، از ورود آن ها جلوگیری کنیم .

در همین راستا توری های مدرنی از جنس آلومینیوم چند سالی است که در کشورمان به دست کار آفرینان در صنعت درب و پنجره ساخته شده است به نام توری پلیسه که براحتی در صورت استفاده از این نوع توری ها در پنجره ها خانه و همینطور در درب های ورودی از ورود حشرات جلوگیری خواهد شد و به دلیل ظاهر شیک و مدرن توری پلیسه با استقبال زیادی از طرف مردم مواجه شده است .

قیمت توری پلیسه

 

توری پنجره پلیسه
توری پلیسه بهترین و مناسب ترین توری برای تمامی پنجره ها، درب ها، تراس ها و محیط های بزرگ می باشد. که قابلیت نصب از چپ به راست و همچنین از راست به چپ را داراست. این توری در هنگام بسته شدن مانند آکاردئون جمع می شود. امکان خرابی این نوع از توری ها بسیار کم است و به آسانی پاره و خراب نخواهد شد و برای فضاهایی مانند تراس و بالکن ها بسیار مناسب است. از توری های پلیسه عمودی بیشتر برای پنجره هایی با ارتفاع کم استفاده می شود. و از نوع افقی آن برای پنجره هایی با ارتفاع زیاد استفاده می شود.

نصب توری پلیسه

ساختار توری پلیسه ای صنایع درب و پنجره آهن سازه

توری های پلیسه ای از یک چارچوب آلومینیومی که می تواند در رنگ های مختلف تولید شود تشکیل شده است در داخل چارچوب آلومینیومی یک توری پلیسه قرار دارد که به صورت کشویی باز و بسته می شود توجه داشته باشید که توری های داخل چارچوب انواع مختلفی دارد که بهترین نوع آن توری های پلیسه ترک می باشد لذا هنگام سفارش توری های پلیسه ای حتما از نوع توری که استفاده می شود اطلاع پیدا کنید .

 

توری پلیسه

انتخاب توری مناسب برای فضاهای داخلی

پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که برای کدام فضا توری نصب می کنید به طور مثال برای فضایی مانند پنجره های سرویس های بهداشتی و حمام نیاز است که طوری متحرک باشد چرا که توری ها همان طور که مانع از نفوذ حشرات می شوند مانع از خروج آن ها هم می شوند! بنابراین در چنین فضاهای مربوطی که برای تکثیر حشرات بستر مناسبی است حتما باید از توری های متحرک استفاده کرد.

توری کشویی

 صنایع درب و پنجره آهن سازه با استعات از خدای بلند مرتبه توری پلیسه را در رنگ های متنوعی جهت ست کردن با طراحی دکوراسیون تولید می کند که با استقبال مشتریان هم مواجه شده است و همچنین توری های استفاده شده در صنایع درب و پنجره آهن سازه مرغوبترین توری موجود در صنعت درب و پنجره می باشد .

یکی دیگر از مزیت های توری پلیسه ای امکان تعویض توری روی همان فریم آلومینیومی قبلی است ، توری های پلیسه ای به صورت متری به فروش می رسد و براحتی می توان توری را روی فریم نصب کرد .

توری طرح چوب

انتخاب جنس توری پلیسه
امروزه توری های ویژه ای به بازار آمده است که از نوع خاصی الیاف فایبر گلاس با فناوری نوین ساخته می شود این توری ها ضد گرد و غبار هستند و دید به منظره ی اطراف را مختل نمی کند. این توری ها به انواع مختلف در بازار مانند توری رولی و یا پلیسه موجود می باشد که در پشت فریم پنجره جمع شده و به دلیل نازک بودن فریم آن ها کاملا با پنجره هماهنگ می شود و ظاهر ساختمان را از حالت اولیه خارج نمی کند همچنین جلوی دید و نور را هم نمی گیرد.

توری درب و پنجره

توری پنجره آلومینیومی
توری لولایی آلومینیومی، توری ثابت آلومینیومی و توری ریلی آلومینیومی، از جمله توری های قدیمی هستند که برای پنجره های آلومینیومی و یا آهنی به کار می روند که مشکلات فراوانی از نظر پاکسازی و زیبایی با خود دارند و از ورود نور جلوگیری می کند. و لذت دیدن منظره اطراف را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند این توری ها با گذشت زمان کهنه شده و تغییر رنگ می دهند بنابراین این توری ها برای فضاهای داخلی شما چندان مناسب نمی باشند.

 

انواع توری پنجره
• توری پلیسه
• توری آهنربایی
• توری رولینگ
• توری ثابت
• توری لولایی


امروزه توری هایی با قاب های آلومینیومی، یو پی وی سی، چوبی و یا فلزی در انواع مختلف توری های کشویی، توری های پلیسه، توری های ثابت و جمع شونده برای انواع پنجره ها موجود است. که می توانید به سادگی با توجه به نیاز و فضای خود، نوع مورد نظرتان انتخاب کنید.

توری پنجره آهنربایی
توری های مگنتیک یا آهنربایی همانند توری پلیسه بوده با این تفاوت که برای شستشوی توری پلیسه لازم است توری را حتما با بخارشوی بشویید ولی توری مگنتیک را می توان به راحتی به صورت جمع شده جدا کرده و شستشو دهید.

مزیت توری پنجره آهنربایی نسبت به سایر توری ها
• عرضه در اندازه های مختلف
• نصب و مونتاژسریع آن
• شستشوی آسان پنجره و توری وطراحی زیبا با توانایی جداسازی توری
• امکان آسیب دیدگی کم
• بسته شدن خودکار توری ها به سبب بکارگیری قفل مگنتی و کاربرد آسان
• فرسایش کم و کاملا به صرفه


توری پنجره رولینگ
توری رولینگ ها به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را در پنجره ها دارد توری های رولینگ دارای فریم ثابت اند که به راحتی جا به جا می شوند برای فضاهایی مانند اتاق خواب ها گزینه ی مناسبی محسوب می شوند. توری های رولینگ یک طرفه افقی معمولا برای پنجره های یک لنگه بازشو مورد استفاده قرار می گیرد همچنین توری های رولینگ عمودی برای پنجره های کم ارتفاع و کوچک و توری های رولینگ افقی مناسب برای پنجره های دولنگه بازشو با عرض زیاد مناسب است اما این نوع از توری های رولینگ سخت ترین حالت را از لحاظ باز و بسته شدن نسبت به گزینه های دارد.

توری پنجره لولایی
توری های لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند و مانند یک پنجره بازشو معمولی می باشد این توری ها برای فضاهایی مانند درب ورودی حیاط ها بسیار مناسب اند.

تفاوت توری رولینگ و توری لولایی
توری رولینگ به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را دارد توری آن متحرک ولی دارای فریم ثابت می باشد این توری ها بیشتر برای پنجره های اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد اما توری لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند مانند یک پنجره بازشو معمولی عمل می کند و از آن برای ورودی های بیرونی مانند درب حیاط و تراس ها استفاده می شود.

توری درب بالکن


مراقبت و نگهداری از توری پلیسه
هنگام رنگ آمیزی و بنایی ساختمان، توری را با پوششی ضخیم کاملا بپوشانید یا توسط متخصصان، توری را باز کرده و دوباره نصب کنید. زمانی که از توری استفاده نمی کنید توری را ببندید. اگر توری به راحتی جا به جا نمی شود اول توری را تمیز کرده و سپس با اسپری، ریل بالا و پایین را روغن کاری کنید. از وارد کردن ضربه به قاب و توری جلوگیری کنید.

توری

توری پلیسه پنجره های ساده

پنجره های آهنی بر خلاف پنجره های دوجداره که دارای ریل های توری اختصاصی است هیچ گونه جایی برای قرار دادن توری قرار داده نشده زیرا با استفاده از توری ساده پنجره و توری پلیسه ای می توان از ورودی حشرات به داخل ساختمان جلوگیری کرد .

 

توری پنجره upvc

فرآیند تولید توری پنجره upvc با تولید توری پنجره های آلومینیومی کاملا متفاوت است البته بستگی به نوع توری هم خواهد داشت زیرا نوع توری ثابت با نوع توری های پلیسه ای یا متحرک نیز متفاوت است ، توری پنجره upvc معمولا به صورت اختصاصی تولید می شود برخلاف پنجره های دوجداره آلومینیومی که اغلب دارای توری های پلیسه ای هستند .

 

توری پلیسه دبل فریم

نصب توری های پلیسه ای در برخی از پروژه ها به دلیل ناهموار بودن فریم های آهنی نیاز به دبل فریم کردن توری می باشد به طوری که یک قوطی آلومینیومی با ضخامت مورد نیاز روی فریم اصلی قرار می گیرد ، برای تولید توری پلیسه ای دبل فریم ابتدا توری با فریم ساده تولید شده سپس یک فریم بدون توری روی فریم مورد نظر پیچ خواهد شد البته باید به طور دقیق فریم ها روی هم قرار داده شوند .

 

توری پلیسه طرح چوب

با توجه به اینکه در برخی از ساختمان ها پنجره های دوجداره ی طرح چوب اجرا شده است بهتر است که از توری های پلیسه ای با قاب های طرح چوب نیز استفاده کرد ، این نوع توری ها قیمت بسیتری نسبت به توری های سفید دارند .

 

توری پلیسه مگنتی

جدیدترین نوع توری های پلیسه ای که دارای خاصیت مغناطیسی است به طوری که به نزدیک کردن فریم توری به چارچوب آهنی به یکدیگر متصل می شوند بدین شکل دیگر نیازی به نصب توری با استفاده از پیچ روی چارچوب نیست ویژگی اصلی توری پلیسه مگنتی قابل حمل بودن آن است به طوری که می توان در فصل زمستان توری را از پنجره براحتی جدا کرد و مجددا در فصل تابستان روی پنجره قرار داد .

 

توری پلیسه رنگی

در صنایع درب و پنجره آهن سازه فریم های آلومینیومی در رنگ های مختلفی تولید می شود لذا می توان توری های پلیسه ای و ثابت رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در نمای ساختمان را تولید کرد به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای قهوه ای است باید از توری پلیسه با فریم قهوه ای استفاده کرد .

شاید بهترین و مناسب ترین توری برای پنجره ،درب، محیط های بزرگ ، تراسها و به خصوص پنجره دوجداره ، توری پلیسه باشد. این توری بر روی بازشئهای مختلف درب و پنجره UPVC  قابلیت اجرا دارد. در واقع نصب از راست به چپ و همینطور چپ به راست در توری پلیسه امکان پذیر است .بازشوی دوطرفه افقی این توری برای در و پنجره های عریض بسیار مناسب می باشد.علاوه بر این توری پلیسه هنگام بستن مانند آکاردئون جمع می گردد.کیفیت این توری موجب شده به راحتی خراب و پاره نشود.به صورت مکانیکی و با کمک دست باز و بسته می شود در واقع کارکرد ساده ای دارد. انواع توری پنجره دوجداره| توری پلیسه میتواند به سادگی برای شما فراهم شود اگر با پنجره آهن سازه همراه باشید.

توری پلیسه آکاردئونی چند نوع است؟

 • افقی
 • عمودی
 • دوطرفه افقی
 • دبل فریم با دارا بودن قابلیت شستشو

مزایای توری های پلیسه پنجره دوجداره :

 • به کار گیری باکیفیت ترین و بهترین مواد مصرفی
 • مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی مختلف
 • قابلیت نصب در روی انواع پنجره دوجداره و UPVC
 • باز و بسته شدن آسان توری
 • استفاده از فریم آلومینیومی با رنگ الکترو استاتیک
 • ایزوله کردن محیط زندگی

توری رولینگ:

توری رولینگ یا به عبارت دیگر توری کرکره ای قابلیت جمع شدن دارد و دارای فریم ثابت با توری متحرک می باشد.توری رولینگ در دو حالت بازشو افقی و عمودی کارایی دارد . حالت عمودی این توری بیشتر برای پنجره های کوچک و حالت افقی آن متناسب در و پنجره ای بلندتر و یا اصطلاحا قدی استفاده می گردد.بیان یک نکته در اینجا خالی از لطف نیست:فشار زیاد وارده بر روی قطعات رول شونده و انتهای توری در این نوع از توری موجب از کار افتادن توری خواهد شد که با این حساب این توری برای چنین کارایی ای پیشنهاد نمی گردد.

توری پنجره پلیسه

 

کلیت ساختار توری پلیسه، که با نام‌های دیگری مانند توری آکاردئونی، توری تاشو، توری کرکره‌ای و برخی نام‌های دیگر نیز شناخته می‌شود، بدین صورت است که یک فریم یا قاب به اندازه‌‌ی در یا پنجره مورد نظر طراحی شده و سپس یک توری که حالتی آکاردئونی یا زیگزاگی دارد، داخل این قاب قرار می‌گیرد. در سیستم این نوع توری، قاب به صورت ثابت روی کلاف در یا پنجره مورد نظر قرار می‌گیرد اما توری آن قابلیت باز شدن و جمع شدن، مشابه پرده‌های کرکره، را دارد.

توری پلیسه با توجه به نیاز کاربر و با در نظر گرفتن بهترین حالت ممکن می‌تواند به سمت چپ، راست یا بالا جمع شود. توری‌هایی که رو به بالا جمع می‌شوند، عموماً در مورد پنجره‌های کم‌ارتفاع کاربرد دارند.

توری‌های پلیسه به دو صورت تک‌فریم و دبل‌فریم طراحی شده‌اند. در مدل تک‌فریم، که در حال حاضر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان جدا کردن توری از فریم وجود ندارد، اما در توری‌های پلیسه دبل‌فریم این امکان وجود دارد.

توری پنجره

 

 

جنس فریم یا قاب توری پنجره پلیسه عموماً پروفیل UPVC یا آلومینیوم و توری‌ای که داخل آن قرار می‌گیرد معمولاً از جنس پلی‌استر است. پهنای زیگزاگ‌های این توری‌ها عموماً ۱۶،۱۸ یا ۲۰ میلی‌متر است. در بیشتر موارد نخی که داخل توری پلیسه قرار دارد و باعث باز و بسته شدن توری می‌شود، از الیاف فایبرگلاس ساخته می‌شود.

 

 

توری پلیسه

ویژگی‌ها، مزایا و معایب توری پلیسه

مزیت این نوع طوری نسبت به دیگر انواع توری پنجره قابلیت نصب آن روی انواع در و پنجره است. این نوع توری را می‌توان بر روی کلاف پنجره‌های اتاق خواب‌ها، پذیرایی، سرویس‌های بهداشتی و هم‌چنین روی کلاف درهای تراس و درهای حیاط خلوت‌ نصب کرد.

از آن‌جا در این نوع توری قاب یا فریم ثابت است، دچار تغییر شکل نشده و بنابراین عمر مفید بسیار بالاتری نسبت به دیگر انواع توری پنجره با ساختار فریم متفاوت دارد. از سوی دیگر از آن‌جا که در توری‌های پلیسه امکان جمع شدن توری به راحتی میسر است، می‌توان تنها در صورت نیاز توری را باز کرد. این مزیت باعث می‌شود تا توری پیوسته در معرض تابش نور خورشید، گرد و غبار، باد و باران و … نباشد و در نتیجه دیرتر خراب شده و کمتر آلوده شود.

از جمله دیگر مزیت‌های توری پنجره کرکره‌ای یا همان پلیسه این است که این نوع توری‌ها کمتر جلوی نور را می‌گیرند و مانع مشاهده‌ منظره‌ آن سوی پنجره نمی‌شوند. این نوع توری در صورت پاره شدن نخ‌های فایبرگلاس داخل آن، دچار نقص شده و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند و از همین روی لازم است تا در نگهداری صحیح از آن دقت بسیار داشت.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ahansazee
ahansazee
تمام حقوق مادی و معنوی برای صنایع فلزی آهن سازه محفوظ است
call us

اخبار

 • آرشیو مطالب